Jak dobrać damską kurtkę zimową do figury?

Nadrzędnym celem każdej damskiej kurtki zimowej jest ochrona przed chłodem. Z tego powodu pierwszym kryterium jej wyboru powinien być materiał, z którego jest wykonana oraz wypełnienie, które zostało użyte do jej ocieplenia. Dlatego też podczas silnych mrozów najlepiej sprawdzą się kurtki puchowe damskie, których podstawową cechą jest dobra izolacja. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby kurtki damskie noszone podczas zimowych miesięcy były modne i w pełni dopasowane do kobiecych figur. Każda przedstawicielka płci pięknej chce wyglądać atrakcyjnie. I nic nie stoi temu na przeszkodzie – kurtki zimowe damskie odpowiednio dopasowane do figury dodadzą uroku i podkreślą indywidualny styl.

Jak należy dobierać kurtki damskie? W najlepszej sytuacji są kobiety o budowie klepsydry. Taka figura uważana jest za idealną, dlatego kurtka damska może być dobrana w zależności od tego, jaką część ciała chce się podkreślić – krótsza zaakcentuje nogi, a dłuższa uwydatni idealne proporcje. Dodatkowym elementem podkreślającym atuty figury może być pasek zawiązywany w talii.

Nieco trudniejszy wybór mają panie charakteryzujące się innymi typami figury. Kobiety o budowie jabłka powinny wybierać kurtki krótkie, aby odwrócić uwagę od brzucha. Natomiast budowa gruszki wymaga zamaskowania bioder – dlatego w tym przypadku najlepsze modele kurtek damskich to takie, które posiadają rozbudowaną górę (na przykład kołnierz, kieszenie na piersiach bądź rozszerzane rękawy). Panie charakteryzujące się budową chłopięcą powinny wybierać kurtki damskie, które nadadzą im kobiecych kształtów – na przykład zawiązywane w pasie.

Przy dobieraniu kurtki zimowej do figury warto też zwrócić uwagę na kolory i wzory – jasne barwy i duże wzory dodają kilogramów, a ciemne barwy optycznie wyszczuplają.

Uncategorized