Zadbaj o profilaktykę! Wykonaj USG piersi!

Rak piersi to obecnie najpoważniejszy nowotwór złośliwy dotykający coraz większą liczbę kobiet. Każdego roku przez tę chorobę życie traci wiele kobiet, dlatego też niezwykle istotna jest w tym przypadku wczesna diagnostyka oraz profilaktyka. Każda kobieta powinna wybrać się na badanie USG piersi, gdyż jedynie w taki sposób może na bieżąco obserwować zmiany, a jak wiadomo, dla zdrowia należy się poświęcić. Czym jest badanie USG piersi i jak ono przebiega?

Badanie ultrasonograficzne

Badanie USG to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zbadanie piersi pod kątem zmian nowotworowych, który jest nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Ultradźwięki generowane przez urządzenie zapewniają wysoką czułość uzyskanego obrazu, dzięki czemu można zaobserwować już kilkumilimetrowe zmiany. Badanie to zalecane jest głównie młodym kobietom, które również powinny jak najwcześniej zacząć dbać o swoje zdrowie.

Jak wygląda badanie USG?

Na początku lekarz przeprowadza wywiad, aby poznać wszelkie niezbędne informacje o pacjentce. Badanie wykonuje się u pacjentki znajdującej się w pozycji leżącej z ręką założoną za głową. Następnie konieczne jest smarowanie piersi specjalnym żelem, po czym ma miejsce właściwe badanie polegające na przesuwaniu aparatury po piersiach. USG piersi można wykonać w Centrum Medycznym Ryska w Białymstoku.