Bezpłatna szkoła rodzenia – miejsce teorii i praktyki

W dzisiejszych czasach korzystanie ze szkół rodzenia stało się niemal naturalne. Przyszli rodzice chcąc być bardziej świadomymi tego, co ich czeka w czasie porodu, po nim oraz po przywiezieniu noworodka do domu, chętnie sięgają po wiedzę przekazywaną przez najlepszych specjalistów.

Psycholog, pediatra, neonatolog…

Bezpłatna szkoła rodzenia szkoła dla ciężarnych matek i przyszłych ojców należy do tych miejsc, w których można otrzymać kompleksową wiedzę teoretyczną i praktyczną. Zazwyczaj w takich szkołach zajęcia prowadzone są przez psychologów, pediatrów, masażystów, neonatologów itp., czyli przez wszystkie osoby, które mogą w jakimkolwiek stopniu rozwiać wątpliwości przyszłych rodziców i przekazać im praktyczne wskazówki m.in. potrzebne w opiece i pielęgnacji noworodka.

Od teorii do praktyki

Statystyki pokazują, że większość ciężarnych kobiet przychodzących do szkoły rodzenia jest sparaliżowana strachem przed bólem porodowym i okresem po nim. Uczestnictwo w zajęciach pomaga im przełamać strach, lepiej przygotować mięśnie do porodu, poznać techniki radzenia sobie z falami skurczów oraz zwyczajnie odstresować się i zrelaksować. Dzięki lepszej świadomości własnego ciała i własnych lęków nawet poród staje się mniej straszny niż go malują.