Olejki do włosów to idealny kosmetyk na poprawę ich kondycji

Olejowanie włosów ma za zadanie przede wszystkim poprawić kondycję włosów, zadbać o ich odpowiednie nawilżenie oraz rozprawić się z rozdwojonymi końcówkami. Należy jednak dobrać odpowiedni olejek do typu i rodzaju włosów, aby im pomóc, a nie zaszkodzić.

Co to są olejki do włosów?

Olejki do włosów to naturalne odżywki nie zawierające w swoim składzie substancji chemicznych czy też konserwantów i bardzo często potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Kobieca uroda jest bardzo delikatna, wrażliwa i wymagająca – należy więc odpowiednio o nią zadbać. Olejki pomagają w przywróceniu włosom blasku, regeneracji oraz nawilżeniu zbyt suchych włosów. Będą doskonałą propozycją dla kobiet, które posiadają zniszczone, przesuszone i nieodżywione włosy, ale tak naprawdę może stosować je każdy – należy jedynie dobrać odpowiedni olejek do struktury włosa.

Jak dobrać odpowiedni olejek?

Przede wszystkim należy określić porowatość włosów, by móc dobrać odpowiedni olejek, który im pomoże, a nie zaszkodzi. Włosy wysokoporowate wymagają olejków o dużych cząsteczkach, natomiast dla włosów niskoporowatych najlepsze będą olejki o małych cząsteczkach. Na rynku jest obecnie naprawdę ogromny wybór różnego rodzaju olejków, które w swoim składzie posiadają wyciągi z różnych roślin oraz ziół – najlepiej zapytać specjalisty, jaki olejek będzie odpowiedni do danego typu włosów.