Fasony sukienek damskich

Stylowe sukienki damskie to niewątpliwie najbardziej kobiecy element garderoby. Obecnie w sklepach znajdziemy wiele różnych fasonów. W niektórych z nich stosowane są formy oparte na literach alfabetu, odpowiednie dla różnych rodzajów figur. Wyróżniamy linię A, X, Y oraz I.

Linia A

Znana jest także pod nazwą trapezu i swoje początki ma już w latach 60. Teraz wróciła do łask i gości na wybiegach oraz wystawach sklepowych. Sukienkę o tym kroju charakteryzuje wąska góra, zestawiona z szerokim dołem. Jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich pań, które chcą ukryć brzuch, biodra czy pośladki pod szerszą częścią trapezu, dzięki czemu będą wyglądały bardzo szczupło, a jednocześnie kobieco.

Linia X

Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych, a przez to także najpopularniejszych fasonów. Nadaje się dla wszystkich pań o zbyt obfitym biuście, udach, biodrach czy pośladkach. Występuje w dwóch wersjach – z przyległą górą i rozkloszowanym dołem lub z dopasowanym dołem i luźną górą. Zazwyczaj do tego typu sukienki poleca się noszenie paska, który optycznie zwęzi talię.

Linia Y

Jest to najmłodszy ze wszystkich fasonów – szczyt popularności osiągnął w latach 80. Charakteryzuje go mocno poszerzona linia ramion w zestawieniu z dopasowanym dołem. Dzięki temu fason ten jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla wszystkich pań, które chcą zwęzić optycznie biodra, poprzez poszerzenie ramion i wyrównanie proporcji.

Linia I 

Ta forma oparta jest na wąskim prostokącie. Charakteryzuje ją prosty krój, bez wcięcia w talii, który zmniejsza biodra oraz biust i wyrównuje całą sylwetkę. W sklepach znajdziemy także zmodyfikowaną wersję litery I nazywaną „ołówkiem”, która zwęża się ku dołowi.