Damskie buty na lato

Wakacje w pełni, jednak wiele osób dopiero teraz znalazło chwilę na zrobienie zakupów. Półki w sklepach obuwniczych wręcz uginają się od setek dostępnych fasonów, a ogromny wybór może przyprawić nawet największą miłośniczkę butów o prawdziwy zawrót głowy. Jakie obuwie powinno znaleźć się w letniej garderobie każdej kobiety? Prezentujemy kilka najbardziej uniwersalnych propozycji.

1. Lekkie sandały

Upalne dni mogą dać w kość każdemu, dlatego tak bardzo przydaje się lekkie obuwie, w którym stopa może oddychać. W tej roli najlepiej sprawdzą się sandałki. Mogą być one zapinane na rzemyk bądź na zamek błyskawiczny. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się rzymianki, czyli sandały sięgające za kostkę.

2. Klapki damskie

Wygodne klapki to konieczność na każdym wakacyjnym wyjeździe. Są doskonałym wyborem na plażę – piach nie wsypuje się nam do butów, można je również bez obaw zamoczyć. Najbardziej popularnym modelem są japonki damskie, ale niektóre osoby preferują tradycyjne klapki. Tego rodzaju obuwie można nosić również pod prysznicem w pokoju hotelowym, aby zachować maksimum higieny.

3. Baleriny

Klasyczne balerinki to najlepsza opcja, jeśli nie chcemy odkrywać palców. Można z powodzeniem zakładać je do pracy, a także na formalne okazje takie jak urodziny czy imieniny. Baleriny są ucieleśnieniem prostoty, klasyki i dobrego gustu. Pasują właściwie do każdej stylizacji, więc stanowią wyjątkowo uniwersalny wybór na dni w których nie mamy ochoty na zbyt długie zastanawianie się nad strojem.