Depilacja pastą cukrową – co to za zabieg?

Depilacja pastą cukrową jest tanią, a jednocześnie skuteczną metodą usuwania zbędnego owłosienia z różnych miejsc ludzkiego ciała.

Na czym polega depilacja pastą?

Metoda ta polega na przygotowaniu gęstego karmelu, nałożeniu go na skórę oraz szybkim oderwaniu wraz z owłosieniem.W przeciwieństwie do depilacji woskiem odbywa się to z włosem, a nie pod włos. Metoda ta cieszy się sporą popularnością na Bliskim Wschodzie i właśnie stamtąd trafiła do Europy.  Zyskuje coraz większe zainteresowanie. Dlaczego? Jest bowiem w 100% bezpieczna, bo nie prowadzi do pękania naczynek, podrażnień czy poparzeń. Temperatura pasty cukrowej jest w zasadzie taka sama, jak temperatura ludzkiego ciała.

Zalety depilacji pastą cukrową

Ta metoda depilacji sprawia, że skóra jest dobrze odżywiona i bardzo miękka. Poza tym sama pasta cukrowa nie jest zbyt trudna w aplikacji. Większego problemu nie sprawia również jej ściągnięcie ze skóry. Sam zabieg można przeprowadzać często  i to nawet na małych włosach. Poza tym depilacja cukrowa ma też i inne zalety. Opłaca się także ze względów ekonomicznych. Sam zabieg jest tani, bo do przygotowania pasty potrzebne są jedynie cukier, woda oraz sok z cytryny. Przy czym włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach.

W tym miejscu przeczytasz więcej na temat zabiegów depilacji pastą cukrową: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/depilacja/depilacja-pasta-cukrowa opisanych w artykule