Oxybrazja – zabieg złuszczający

Pomimo tego, że niemal na każdym kroku możemy spotkać się z informacjami, że należy dbać o regularne złuszczanie naskórka, to wiele osób wciąż poprzestaje jedynie na w miarę regularnym myciu skóry. Warto już na tym etapie uświadomić sobie, że nie jest to wystarczające, aby zapewnić naszej skórze prawidłowe warunki do funkcjonowania!

Złuszczenie naskórka

Wbrew pozorom również stosowanie ogólnodostępnych preparatów peelingujących może nie być wystarczające – u każdego skora jest inna i inaczej reaguje na tego typu preparaty. Znacznie lepszym i efektywniejszym rozwiązaniem złuszczającym naskórek jest poddanie się zabiegowi oxybrazji zwanego również mikrodermabrazją wodno-tlenową. Zabieg oxybrazji polega w największym uproszczeniu na ciśnieniowym, mechanicznym peelingu drobinkami soli fizjologicznej, które nie tylko oddziałują na wierzchnią warstwę skóry, ale również na na jej głębsze warstwy. W dłuższej perspektywie może przełożyć się to na lepszy stan naszego naskórka po wielu latach – pobudzona skóra produkuje więcej włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jej elastyczność. Dobrze prezentuje to poniższe video:

Podsumowując, zabieg oxybrazji można przeprowadzić prawie u wszystkich – do podstawowych przeciwwskazań należą jednak choroby skóry czy nawet delikatne jej uszkodzenia.