Laserem usuniesz włoski!

laserowa depilacjaTradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia od kilku lat wypierane są przez innowacyjne zabiegi depilacji laserowej. Niewątpliwą zaletą tego typu depilacji jest jej długotrwały efekt na którym zależy nowoczesnym kobietom.

Czy wiązka laserowa uszkadza skórę?

Unikalne ukierunkowanie laserowej wiązki na mieszki włosowe sprawia, że zabieg taki jak depilacja laserowa jest w pełni bezpieczny. Selektywna fototermoliza zachodząca podczas depilacji nie powoduje w żadnym stopniu uszkodzenia otaczających włoski tkanek. Urządzenie, które emituje wiązkę, spowinowacone jest wyłącznie do melaniny zawartej w dużej ilości w ciemnych włosach.

Mała zawartość barwnika w włosach koloru blond i rudy sprawia, że laserowa depilacja jest u osób posiadających to owłosienie mniej skuteczna. Siwe włosy, a także bardzo jasne stanowią w związku z tym przeciwwskazanie do poddania się usuwaniu owłosienia.

Kto nie może skorzystać z depilacji?

Depilację na bliżej określony czas powinny odłożyć przede wszystkim kobiety ciężarne. Wakacyjna opalenizna i stosowanie leków fotouczulających (m.in leki do terapii cery trądzikowej) to także bezwzględne przeciwwskazania. Chorujący na nowotwór i bakteryjne choroby skóry również powinni zrezygnować z zabiegu.