Manicure japoński – jak go wykonać samodzielnie?

Manicure japoński doskonale wpływa na nawilżenie i dożywienie płytki paznokcia, dlatego jest tak chętnie stosowany przez większość kobiet.

piękne kobiece paznokcie

Gdzie warto zdecydować się na manicure japoński?

W celu wykonania warto udać się na zabieg japońskiego manicure w gabinecie, robiony przez profesjonalną kosmetyczkę na kobiecych paznokciach. Istotą tego zabiegu jest przede wszystkim odżywienie płytki paznokcia oraz wtarcie w nią specjalnej pasty witaminowej. Ten rodzaj profesjonalnie wykonanego manicure jest również często idealny ratunkiem dla delikatnych i łamliwych paznokci, a także tych, które ciągle się rozdwajają.

Jak samodzielnie wykonać manicure japoński?

Do samodzielnego wykonania manicure japońskiego będziesz potrzebować:

– dwustronnego pilniczka do skracania oraz matowienia płytki paznokcia przed wykonaniem całego zabiegu,

– plastikowej szpatułki do nakładanie pasty oraz pudru P.Shine na polerkę oraz do odpychania skórek przed wykonaniem zabiegu,

– pasty p.shine – należy ją wcierać energicznymi ruchami w naturalną płytkę paznokciową za pomocą przeznaczonej do tego zielonej polerki,

– pudru – po zastosowaniu pasty należy wcierać energicznymi ruchami puder w naturalną płytkę paznokcia za pomocą różowej polerki. W ten sposób zabezpiecza się składniki zawarte w paście i jednocześnie pozwala i się wniknąć w głąb płytki. Zabieg powinno się powtarzać co 3 tygodnie.