Depilacja brazylijska bikini – czy warto?

Zbędne owłosienie w okolicach bikini może być powodem kompleksów i zaniżonej samooceny. W czasach, gdy idealnie gładka skóra stała się standardem, ciężko wyjść na plażę lub basen bez wcześniejszej depilacji. Niestety domowe metody są nietrwałe, a brak doświadczenia może prowadzić do licznych podrażnień. Jeśli chcemy tego uniknąć, powinniśmy udać się na zabieg do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Depilacja brazylijska bikini nie polega na permanentnym usunięciu włosków, jednak pozbędziemy się problemu na długi czas.

Co zrobić przed zabiegiem?

Wybierając się na depilację brazylijską miejsc intymnych musimy pamiętać, aby przez pewien okres poprzedzający zabieg nie usuwać włosków samodzielnie. Owłosienie musi być długości minimum 0,5 cm, ponieważ tylko takie włoski są chwytane przez wosk lub pastę cukrową. Warto również zadbać, aby wszystkie podrażnienia zostały zagojone. Dobrze, jeśli pozbędziemy się również drobnych krostek, ponieważ ich zerwanie grozi dodatkowym bólem, a także nie wygląda estetycznie.

Zabieg w domu?

Oczywiście ten rodzaj depilacji może być przeprowadzony samodzielnie w zaciszu domowym. Pamiętajmy jednak, że nie mamy dostępu do pewnych obszarów swojego ciała, więc nie ma szans, aby usunięcie włosków zostało przeprowadzone dokładnie. Brak wprawy i umiejętności może przynieść nam więcej szkody niż pożytku.