Jak prawidłowo stosować keratynę do włosów?

W dzisiejszych czasach keratyna do włosów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia, jak prawidłowo ją stosować. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą wykorzystać olbrzymi potencjał keratyny do włosów, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, jak za to się odpowiednio zabrać.

Jak prawidłowo stosować keratynę do włosów?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że większość kosmetyków, które w swoim składzie zawierają keratynę nadają się tak naprawdę do codziennego stosowania. Śmiało można je wykorzystać nawet do stosunkowo zdrowych włosów, ponieważ kosmetyki te wytwarzają bardzo przydatne koloidy ochronne. Jest to w chwil obecnej najprostsze i najtańsze zabezpieczenie przed utratą wilgotności albo przed wysokimi temperaturami (np. z suszarki).

Płynna keratyna

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także płynna keratyna, którą można dodawać do zwykłych kosmetyków. Wystarczy kilka kropelek dokładnie wymieszać z ulubionym szamponem, a można uzyskać naprawdę satysfakcjonujące wyniki. Płynna keratyna dodana do maski albo odżywki sprawi, że włosy będą zawsze lśniące, mięsiste i sypkie. Płynna keratyna to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które mają zniszczone włosy potrzebujące profesjonalnej regeneracji. Godne polecenia są specjalne kosmetyki w spreju, które są bardzo łatwe w dawkowaniu i co najważniejsze są niesłychanie skuteczne. Pamiętać należy o tym, że keratyna najlepiej wnika we włosy pod wpływem ciepła, dlatego też warto skorzystać z pomocy suszarki.