Zadbane i zdrowe paznokcie

Zadbane i zdrowe paznokci to ozdoba każdych dłoni. Warto postarać się, aby właśnie takie były, nawet jeżeli jeszcze daleko im do ideału. Regularne zabiegi pielęgnacyjne oraz tak prosty gest jak używanie kremu do rąk, potrafią zdziałać cuda. Poniżej kilka pomysłów na to, co zrobić by zawsze mieć zadbane paznokcie.

Manicure japoński

Ostatnimi czasy szalenie modny jest manicure japoński, który jest bardzo subtelny i sprawia, że nawet nie do końca piękne paznokcie dobrze wyglądają. Maja naturalny kolor płytki, delikatnie błyszczą, są subtelne i bardzo kobiecie. Zestaw do manicure japońskiego z powodzeniem można kupić w Internecie, jest bardzo wydajny i starczy na długo. Sam manicure wystarczy wykonać raz na kilka dni, zatem nie jest to czasochłonne zadanie.

Domowe zabiegi pielęgnacyjne

Domowe zabiegi pielęgnacyjne, takie jak na przykład wmasowywanie w płytkę paznokcia olejku rycynowego, delikatnie podgrzanego, pozwalają nie tylko je wzmocnić, ale również uelastycznić skórki, dzięki czemu będzie je łatwiej odsunąć patyczkiem. Po zastosowaniu olejku na paznokcie, dłonie warto nasmarować serum lub Kremer, a następnie nałożyć rękawiczki. Taki zabieg warto wykonać wieczorem, tak by przez noc skóra odżywiła się i nawilżyła. Rano dłonie będą wyglądać dużo młodziej, skóra pojaśnieje i będzie idealnie gładka. Prosty zabieg a tyle z niego pożytku. Warto od czasu do czasu zrobić sobie takie spa dla dłoni. Zestaw do manicure japońskiego okaże się wówczas nieoceniony.