Olej nierafinowany do włosów

Masz zniszone włosy codzienną stylizacją, słońcem albo suchym klimatyzowany powietrzem w pracy? Jeśli skończyły Ci się pomysły jak zadbać o włosy, to warto sięgnąć po oleje nierafinowane. Posiadają w swoim składzie wiele cennych składników, które odżywiają, wzmacniają i nadają blasku zniszczonym włosom. Zobacz jaki najlepiej wybrać:

Olej kokosowy

Idealnie sprawdza się do olejowania włosów każdego rodzaju. Olej kokosowy jako jeden z niewielu wnika w strukturę włosa, dzięki czemu może go dogłębnie nawilżyć i odżywić. Można nim olejować całe włosy, jak i tylko końcówki. Jest to surowiec kosmetyczny, który nie tylko ma nieocenione właściwości na włosy, ale również nada im pięknego egzotycznego zapach kokosa.

Olej arganowy

Nie bez powodu nazywany jest złotem Maroko, ponieważ posiada wszechstronne zastosowania. Olej arganowy jest idealnym półproduktem kosmetycznym, który możemy dodawać do szamponu, maseczek czy na końcówki włosów. Wystarczy parę kropel, aby odżywić, a nie obciążyć naszą fryzurę.

Olej awokado

Kolejnym olejem, najlepiej nierafinowanym, jest olej z awokado. Wmasowany w skórę głowy, wzmacnia cebulki włosów, dzięki czemu przy dłuższym stosowaniu zmniejsza ich wypadanie.

Olej z pestek malin

Olej z pestek malin nierafinowany posiada naturalny filtr, dzięki czemu chroni nasze włosy przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Poza tym ma właściwości antyutleniające barwnika włosa, dzięki czemu idealnie nada się do pielęgnacji włosów farbowanych, przed utratą koloru.