Kompleksowa pielęgnacja włosów

Na wygląd włosów wpływa nie tylko dieta czy stan zdrowia, ale również właściwa pielęgnacja.  W jaki sposób zatem dbać o włosy na co dzień, aby zawsze były piękne i zdrowe? Oto najbardziej uniwersalne zasady pielęgnacji włosów.

Mycie na zawołanie

Włosy należy myć tak często, jak tego potrzebują. Oznacza to, że może to być zarówno codziennie, jak i jeden raz w tygodniu. Bez względu jednak na częstotliwość mycia, zawsze należy stosować dobrej jakości szampon np. marki Moroccanoil. Należy do dobrać do skóry głowy, a nie rodzaju włosów. Jego rolą jest bowiem oczyszczenie skóry i zmycie resztek produktów do stylizacji. Warto o tym pamiętać.

Ważna pielęgnacja

W przeciwieństwie do szamponu, odżywkę Moroccanoil trzeba dopasować do rodzaju i stanu włosów. Jej przeznaczeniem jest regeneracja, nawilżenie oraz zamknięcie łusek włosa, które zostały rozchylone podczas mycia. Niezwykle ważne jest właściwe zmycie odżywki, gdyż resztki kosmetyków, które pozostaną na włosach, dość często podrażniają skórę głowy.

Co szkodzi włosom?

Włosy nie lubią ekstremalnych temperatur. Zarówno ciepło z suszarki czy prostownicy, jak i mroźne zimowe powietrze sprawiają, że stają się one suche i łamliwe, a w efekcie tracą też blask i witalność. Zbyt duża ilość zabiegów stylizacyjnych oraz częste farbowanie również nie mają dobrego wpływu na kondycję naszych włosów. Jednym z elementów terapii jest zatem przynajmniej częściowa rezygnacja z tego typu zabiegów.