Czym się kierować, wybierając lekarza rodzinnego?

 

lekarz rodzinny bialystok

Każdy z nas w pewnym momencie staje przed koniecznością wyboru lekarza rodzinnego. Warto wiedzieć, czym się wtedy kierować, aby wybrać dobrego lekarza. Jedną z opcji jest lekarz rodzinny Białystok, który oferuje szeroką opiekę medyczną i skierowania na badania laboratoryjne dla każdego pacjenta.

Jak wybrać dobrego lekarza POZ?

W roku kalendarzowym każdy pacjent ma możliwość zmiany lekarza rodzinnego dwukrotnie – każda kolejna zmiana wiąże się z wniesieniem opłaty w wysokości 80 złotych. Lekarz rodzinny Białystok musi zostać wybrany spośród lekarzy mających podpisany kontrakt z NFZ na świadczenie podstawowej opieki zdrowotnej. Warto zwracać uwagę również na wyposażenie przychodni – to, czy w jej wnętrzu znajdują się same gabinety, czy również dogodny dostęp do badań laboratoryjnych, EKG, pracowni rentgenowskiej.

Oczywiście im szersza jest oferta lekarza rodzinnego, tym lepiej dla pacjenta. Nie powinno mieć jednak większego znaczenia to, czy wybieramy lekarza młodego, czy takiego za którym stoi doświadczenie. Wiek i staż pracy nie zawsze jest świadectwem tego, czy lekarz jest dobry – młody, świeży umysł niejednokrotnie jest w stanie stawiać trafniejsze diagnozy niż lekarz z doświadczeniem, który często bazuje na wiedzy zdobytej dziesiątki lat temu. Oczywiście wybór lekarza POZ powinien być decyzją przemyślaną, dlatego warto zasięgnąć języka, które gabinety w okolicy cieszą się najlepszą opinią pacjentów.