Koniec problemów z farbowaniem włosów w domu!

Farbowanie włosów w domu jest nie tylko tańsze w porównaniu do ceny za tę usługę w salonie fryzjerskim, ale niejednokrotnie też szybsze. Zwłaszcza panie o długich włosach doceniają to, że w domu farbę nakładają średnio w pół godziny i czekają na efekt zgodnie z zaleceniami producenta, a nie nawet 4 godziny jak to jest w wypadku farbowania włosów w salonie. Jak uzyskać idealny kolor w domu?

Ważna jest farba!

Przede wszystkim farbując włosy w domu bardzo ważna jest farba do włosów, którą miesza się z lotionem czy proszkiem rozjaśniającym w zależności od koloru jaki ma być uzyskany. Ciekawym rozwiązaniem jest profesjonalna farba Goldwell Topchic, ponieważ kupuje się od razu gotowy do użycia zestaw i to w cenie farby drogeryjnej. Ale różnica będzie w jakości. Profesjonalne farby miesza się i nakłada podobnie jak drogeryjne, ale cechują się między innymi tym, że mają lepszy pigment i nie zawierają aż tak silnych środków jak zwyczajne farby, dlatego włosy nie są zniszczone. W wypadku Goldwell Topchic jest też ogromny wybór kolorów. A jeśli ktoś do tej pory farbował włosy w salonie i chce zrobić to w domu z pewnością w palecie barw znajdzie swój kolor.

Jak dobrać kolor?

Dużo kobiet narzeka, że włosy wychodzą za ciemne albo za jasne. Jeśli zatem wiemy z obserwacji, że nie wychodzi kolor jak na opakowaniu trzeba wybrać farbę ton jaśniejszą lub ciemniejszą. Wtedy jest większa szansa na to, że włosy wyjdą w odpowiednim kolorze. Niestety włosy, włosom nie są równe i ten sam kolor na dwóch różnych głowach może wyjść inaczej.