Żel do przedłużania paznokci

Tak naprawdę wybór odpowiedniego żelu przeznaczonego do przedłużania paznokci w dużym stopniu uzależniony jest od tego, czy osoba wykonująca zabieg jest początkująca, czy może wykonuje to już od dość długiego czasu.

Jaki żel najlepszy będzie do nauki?

Do nauki najlepszy będzie żel do przedłużania paznokci jednofazowy, średnio gęsty. Na początku swojej przygody warto wybierać niewielkie opakowania różnych producentów, aby wybrać ten, który będzie nam pasowała zdecydowanie najbardziej (przy nabraniu odrobiny wprawy warto sięgnąć np. po żel budujący ibd). Choć niska cena niektórych produktów może wydawać się niezwykle kusząca, to jednak w zdecydowanej większości przypadków okazać się może, że są one marnej jakości.

Jak działają żele budujące

Żele służące do przedłużania paznokci, zgodnie ze swoją nazwą, przeznaczone są do budowania długości paznokcia, stanowiącej przedłużenie naturalnej płytki. Zdecydowana większość tego rodzaju żeli sprawdzi się w pracy ze specjalnymi szablonami przeznaczonymi do przedłużania paznokci. Te najlepszej jakości będą idealnie sprawdzały się zarówno do wykonywania manicure, jak i pedicure. Dzięki zastosowaniu żelu budującego każda kobieta, nawet jeśli ma słabe i łamliwe paznokcie, przez długi okres czasu cieszyć się może długimi, pięknymi i wytrzymałymi paznokciami.