Wszystko o: olejowaniu włosów

Olejowanie to bardzo modny ostatnio zabieg, który wykonują już wszystkie kobiety pragnące cieszyć się mocnymi, gęstymi i pięknymi włosami. Przed rozpoczęciem kuracji z olejkami zawartymi w preparacie Kerastase Elixir Ultime należy dowiedzieć się, jak ją przeprowadzić, aby osiągnąć najlepsze i zauważalne efekty.

Jak nakładać olej na włosy?

Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy polega na nałożeniu oleju bądź zawierającego go preparatu kosmetycznego na całą długość włosa. Można tutaj wykonać dodatkowy masaż skóry głowy, aby poprawić jej ukrwienie. Druga metoda polega na wsmarowaniu oleju w same końcówki. Sprawdzi się u osób mających problem z przetłuszczającymi się włosami.

Jaki olej wybrać?

Do wyboru jest ich mnóstwo. U osób mających problemy z wypadaniem włosów oraz rozdwojonymi końcówkami sprawdzi się standardowa oliwa z oliwek. Kosmyki puszyste dobrze ujarzmi z kolei drogocenny i wartościowy olej kokosowy (koniecznie ten nierafinowany). Uniwersalnym wyborem będzie z kolei preparat Kerastase Elixir Ultime, łączący w sobie aż cztery różnorodne olejki.

Jakich efektów można się spodziewać?

Regularnie olejowane włosy stają się przede wszystkim grubsze i mocniejsze, dlatego lepiej znoszą negatywne działanie czynników atmosferycznych czy codzienną stylizację. Z czasem zyskują fantastyczny wygląd.