Jak postępować po zabiegu laserowego usuwania rozstępów?

Laserowe usuwanie rozstępów aktualnie jest najskuteczniejszą, znaną metodą do radzenia sobie z takim problemem. Ważna jest jednak odpowiednia pielęgnacja skóry po wykonaniu zabiegu.

Unikać słońca

Zabieg laserowy znacznie podrażnia skórę. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby nie wystawiać miejsc potraktowanych laserem na słońce. Promieniowanie słoneczne może dodatkowo podrażnić skórę, co doprowadzi nawet do powstawania ran. Jeżeli już trzeba skórę wystawiać na słońce, to należy używać kosmetyków z filtrem UV.

Unikać kąpania w basenach

Ponadto około miesiąca po wykonaniu zabiegu usuwania rozstępów w Białymstoku należy unikać kąpania się w różnego rodzaju basenach. Chlor wysusza skórę i ją dodatkowo podrażnia. Udanie się na basen po zabiegu może mieć bardzo negatywne skutki. Opóźni to z pewnością gojenie się skóry. Również należy unikać korzystania z sauny. W takich pomieszczeniach na skórze mogą pojawić się nawet rany,

Używać odpowiednich kosmetyków

Bardzo ważna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry po wykonaniu takiego zabiegu. Ważne jest przede wszystkim unikanie kosmetyków zawierających alkohol. Podrażnia i wysusza on skórę, co może doprowadzić do pieczenia, szczypania. W przypadku takiej skóry można używać jedynie kosmetyków delikatnie nawilżających, najlepiej naturalnych, nie zawierających żadnych substancji chemicznych.