Czym jest serum do twarzy?

Serum wykorzystywane do pielęgnacji twarzy, to w pewnym stopniu kosmetyk wyjątkowy. Jego stosowanie może mieć ogromny wpływ na kondycję ludzkiej skóry, choć skuteczność specyfiku będzie zależna od jego jakości i składu.

Przed czym chroni serum?

Serum do twarzy to produkt, który doskonale chroni przed odwodnieniem, utratą jędrności a także przed stanami zapalnymi skóry. Jeśli serum posiada dobrze dopracowany skład, prawdopodobnie będzie ono doskonale sprawdzać się w roli środka spowalniającego proces starzenia skóry.

Kluczem jest skład

Nie ma jednego, konkretnego przepisu na serum do twarzy. Zwykle powinno ono posiadać silnie skoncentrowane środki aktywne, dzięki którym działanie preparatu będzie jeszcze efektywniejsze. Dlatego nawiasem mówiąc, warto wybierać takie produkty, które nie posiadają w swoim składzie dodatku wody.

Krem, czy sera do twarzy?

Wiele osób uważa, że serum do twarzy może skutecznie zastąpić klasyczny krem. Takie ujęcie tematu jest jednak błędne, gdyż rolą serum jest wzmocnienie działania kremu a nie jego zastąpienie. Kremy do twarzy wciąż pozostają najskuteczniejszymi środkami w walce z procesami starzenia się skóry.

Jak powinno wyglądać serum?

Sera do twarzy powinny posiadać delikatną konsystencję, przypominającą lekki jogurt. Niektóre z nich przypominają żele, aczkolwiek warto pamiętać, że produkty te powstawały w oparciu o różne, często wieloetapowe procesy, co w znaczący sposób mogło wpłynąć na pogorszenie ich parametrów odżywczych.

Podsumowując, serum do twarzy jest dobrym dodatkiem do kremu, dzięki któremu jego skuteczność działania diametralnie wzrasta.