Jak dobrać sandały do sylwetki?

Wybór damskich sandałów to nie tylko kwestia preferencji. Latem chce się wyglądać szczególnie ładnie i aby sobie to zapewnić, trzeba dobrze dopasować takie buty także do swojej sylwetki. Pozwoli to uzyskać pożądane rezultaty, podczas gdy złe dopasowanie może sprawić, że proporcje sylwetki zostaną zaburzone.

zamszowe sandały

Czego unikać?

Niestety łatwo jest pogorszyć swój wygląd za pomocą źle dobranego obuwia, a zwłaszcza za sprawą sandałów. Nawet, więc jeśli ich wygląd kusi, zanim się je wybierze warto upewnić się, że są one odpowiednie. Przykład? Sandały damskie wiązane aż do łydek wyglądają pięknie i zwracają uwagę na nogi, ale jednocześnie dość mocno je skracają. Kiedy więc chce się uniknąć takiego efektu, trzeba postawić na sandały na obcasach, a nie płaskie, bądź też wybrać inny model, bez wiązania. Oczywiście sandały na obcasach czy koturnach dodają wzrostu, a także wydłużają nogi, zwłaszcza gdy nosi się je z krótkimi spódniczkami czy szortami. Jeszcze lepiej przy tym niż obcasy mogą działać zwężane koturny, jednak obecnie nie są one specjalnie modne, więc niezbyt łatwo jest znaleźć takie buty w sklepach.

Jednakże wybierając dla siebie sandały na obcasach czy koturnach mające dodać wzrostu, warto też pamiętać, że mogą one obciążać sylwetkę. Toporne buty na wysokich koturnach bądź grubych obcasach nie pasują kobietom o drobnej posturze i niskim wzroście. Trzeba więc wówczas wybierać buty lekkie, na cienkich obcasach czy na przykład z grubą podeszwą z korka, a nie z ciężkich i twardych materiałów.