Jakie akcesoria do paznokci warto wybierać?

Dbałość o zdrowie paznokci wymaga unikania czynników, które im szkodzą, a także zwracania uwagi na to, jakie akcesoria do manicure się stosuje i w jaki sposób robi z nich użytek. Kiedy zadba się o kilka podstawowych kwestii, można będzie cieszyć się dużo piękniejszymi i zdrowszymi pazurkami.

Niezbędne przybory do paznokci

Kiedy chce się, by paznokcie zawsze wyglądały nienagannie, trzeba je nie tylko często malować. Jeszcze ważniejszy dla ich schludnego wyglądu jest manicure polegający na ich opiłowaniu i zadbaniu o skórki, do tego zaś potrzebne są odpowiednie akcesoria. Niestety, wiele kobiet wybiera je źle, na efekty czego nie trzeba długo czekać. Obcinanie niszczy paznokcie, lepiej jest więc nożyczki czy obcinacz zamienić na dobry pilniczek, ale nie metalowy, lecz szklany lub papierowy. Poza tym niezbędne są akcesoria do rozprawienia się ze skórkami, gdyż ich narastanie dotyczy wszystkich kobiet. Najlepiej jest usuwać je co kilka dni — najpierw smarować specjalnym olejkiem, potem gdy zmiękną, odsuwać patyczkiem, najlepiej drewnianym, a dopiero, potem gdy skórek jest nadmiar, delikatnie wycinać je specjalnymi cążkami. Trzeba to jednak robić z wyczuciem, gdyż zbyt głębokie wycinanie skórek może uszkodzić macierz paznokcia, co osłabi płytkę, a poza tym skórki będą mocniej narastać.

Usuwanie lakieru – co pomoże

Nie da się ukryć, że stosowanie zmywacza mocno osłabia paznokcie. Kiedy nie da się tego uniknąć, na przykład poprzez zaprzestanie malowania, trzeba wybrać zmywacz bez acetonu.