Z czego słynie marka Versace?

Sukienki Versace zakładają największe gwiazdy show biznesu i telewizji, na przykład na galę rozdania Oscarów. Projekty tej marki są wysublimowane i kobiece, wykonane we włoskich atelier z największą dbałością o szczegóły. Co warto wiedzieć na temat tej znanej w całym świecie mody marki? Czy to dom mody z wieloletnimi tradycjami, czy raczej młody gracz na rynku dóbr luksusowych?

Marka Versace

Założycielem marki Versace był Gianni Versace, niezwykłe projektant mody luksusowej i ultra seksownej, który jeszcze w latach dziewięćdziesiątych tworzył projekty dla największych gwiazd muzyki i filmu. Niestety jego ogromną karierę przerwano bardzo brutalnie – Gianni Versace został zabity. Wszystko wskazywało na to że prawdziwa perełka na modowym rynku po prostu upadnie,  nie mając godnego następcy za swoimi sterami. Wtedy na arenę weszła siostra Gianniego czyli Donatella. Dzisiaj to właśnie ona jest dyrektorem artystycznym tego domu mody i wciąż tworzy piękne sukienki Versace dla kobiet na całym świecie.

Jaka jest kobieta marki Versace?

Jak przystało na każdy dom mody, również Versace ma swoje droższe oraz tańsze linie takie jak Versace Versus. W droższe i linii marki szyte są ubrania najwyższej jakości kosztujące kilka tysięcy euro, eksponowane we flagowych butikach na przykład w Rzymie albo Mediolanie. Tańsze linie czyli Versace Versus to propozycja dla kobiet młodszych, które poszukują seksownych sukienek na imprezę. To marka kojarzona zatem z nową gwardią show biznesu, z młodymi piosenkarkami oraz aktorkami.