Jak przebiega peeling kawitacyjny?

Kawitacja ze względu na sposób i delikatność wykonywania polecana jest do każdego typu cery, nawet tej bardzo wrażliwej i takiej, która posiada blizny trądzikowe. Trądzik jest zwykle przeciwwskazaniem do wszelkich peelingów – kawitacja jednak jest wyjątkiem, który wspomaga proces zaniku zmian chorobowych na twarzy.

Gdzie przeprowadzić zabieg?

Można go przeprowadzić w każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym na przykład na terenie Warszawy peeling kawitacyjny posiada bardzo wiele ofert do wyboru. Jest to zabieg występujący zwykle w podstawowej ofercie salonu i nie wymaga żadnego przygotowania. Wszystkie potrzebne zabiegi przygotowujące cerę do właściwego procesu oczyszczania są przeprowadzane przez kosmetyczkę bezpośrednio przed nim.

Jak przebiega peeling kawitacyjny?

Peeling trwa do 60 minut i rozpoczyna się od oczyszczenia twarzy przez kosmetyczkę. Jeżeli skóra nie należy do typów wrażliwych to być może zostanie, dla lepszego efektu, oczyszczona najpierw peelingiem ziarnistym. Kolejnym etapem jest nałożenie na twarz specjalnego serum, które w kolejnej fazie traktowane jest ultradźwiękami.

Po całej cerze wolnym tempem przesuwa się urządzenie produkujące ultradźwięki, które wprawiają skórę w lekkie drgania sprawiając wrażenie, ze jest masowana szczoteczką. Przyjemne dla większości kobiet uczucie kończy się zazwyczaj delikatnym masażem – już rękami – albo nałożeniem kojącej maski nawilżającej.

Przez okres 2-3 dni skóra może być lekko zaczerwieniona, a przez kolejne kilka tygodni należy dodatkowo zabezpieczać ją kremami z filtrami UV chroniąc przed nadmiernym słońcem.