Jak nosić botki ze spodniami

Gdyby trzeba było wybrać idealną parę w świecie mody, z pewnością byłoby to dżinsy i botki. Pasują do siebie idealnie, ale czasem wystarczy jeden mały błąd, aby teoretycznie doskonała stylizacja zamieniła się w katastrofę. Damskie botki jesienne o ciekawych fasonach i dżinsy to świetny zestaw, ale bywają dosyć trudne do dopasowania. Oto kilka wskazówek jak nosić botki z dżinsami.

Długość dżinsów

Niektóre kobiety mają tendencję do sięgania po dżinsy typu rurki za każdym razem, gdy ubierają botki, aby włożyć je do butów. Jednak szersze spodnie też będą dobrze wyglądać, po warunkiem, że podwinie się mankiety lub wybierze dżinsy kończące się nad kostką. Dżinsów, które są szersze dołem, nie powinno się na siłę wkładać do butów. Nie wygląda to dobrze, szczególnie gdy spodnie zawijają się nad butem. Podwinięcie spodni rozwiązuje ten problem, a najlepiej wygląda przy botkach na obcasie. Często łatwiej jest podwinąć dżinsy przed założeniem ich, a następnie po prostu dopasować je w razie potrzeby.

Czasem można pokusić się nawet o obcięcie zbyt długich spodni. Najlepiej jest użyć centymetra krawieckiego i długopisu (lub czegoś innego, jak na przykład marker), aby dokładnie zaznaczyć miejsce, w którym chce się spodnie obciąć. Można zostawić je w ten sposób bez wykańczania, aby uzyskać celowy, postrzępiony wygląd.

Jeden kolor

Jeśli chce się osiągną złudzenie jak najdłuższych nóg, należy wybrać damskie botki jesienne w tym samym kolorze co spodnie. Pozwoli to nadać nogom szczuplejszy i dłuższy wygląd. Jeszcze lepszy efekt uzyska się, jeżeli wybierze się botki na obcasie.