Kolczyki w uchu – w jaki sposób zadbać o higienę?

Osoby, które decydują się na przekłuwanie uszu w Warszawie za pomocą takich zabiegów muszą zdawać sobie sprawę z tego, że zaraz po przekłuciu na uchu pojawi się niewielka ranka. Dzięki kilku prostym trikom można znacząco przyśpieszyć gojenie. Jeżeli nie zadba się odpowiednio o skórę, to mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy. 

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że nie można doprowadzić do przeniesienia bakterii na dopiero co przekute uszy. Zachowując podstawowe zasady higieny, można uniknąć zakażenia. Przy wkładaniu i wyjmowaniu kolczyków z ucha należy oczywiście dokładnie umyć dłonie mydłem. Dobrą praktyką jest również mycie samych kolczyków w specjalnej soli fizjologicznej. W ten prosty sposób, można całkowicie zabezpieczyć się przed dokuczliwymi skutkami infekcji. Do dezynfekcji nie można stosować spirytusu i wody utlenionej, które niestety podrażniają skórę.

Jak poradzić sobie z infekcją?

Przy infekcji warto skorzystać z pomocy specjalnej maści. Przekłuwanie uszu w Warszawie trwa chwilę, ale całkowite zagojenie się płatka może trwać nawet 14 dni. Ważne jest to, aby zaraz po przekłuciu pozostawić kolczyki w uchu. Jeżeli tego się nie zrobi, to skóra automatycznie się zrośnie. Ważne jest również to, aby spać na czystej poduszce. Unikać należy również opasek na uszy, które mocno uciskają. Przekłuwanie uszu nie jest niebezpieczne, ale warto zachować ostrożność i dbać o przekute miejsca. Najlepszym wyborem są kolczyki wykonane ze stali chirurgicznej, które powinno nosić się zaraz po przekłuciu uszów.