Czy toner do włosów jest bezpieczny?

Tonery do włosów blond cieszą się wielką popularnością. To właśnie one nadają chłodny odcień i niwelują nieatrakcyjną żółć, która pojawiła się na skutek koloryzacji. To fantastyczna alternatywa dla fioletowego szamponu. Wiele pań zastanawia się, czy tego typu produkty posiadają bezpieczny skład. Mocno rozjaśnione włosy są zwykle o wiele podatniejsze na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Nieobciążający toner do włosów blond

Toner do włosów blond posiada łagodną formułę. Właśnie dlatego nie należy obawiać się, że będzie on stanowić obciążenie dla kosmyków, które przeszły skomplikowane zabiegi fryzjerskie. Trzeba zaznaczyć, że tonery nie są farbami, czy też rozjaśniaczami. Nierzadko wykazują one działanie pielęgnacyjne oraz odżywcze, jednak wszystko zależy od tego, jaki produkt wybierzemy.

Kolejnym plusem tonerów jest fakt, że nie przesuszają one włosów. Pozostają one na powierzchni, a więc nie trzeba martwić się o naruszenie struktury. Przed zakupem należy jednak zwrócić uwagę na skład produktu. Najlepiej postawić na profesjonalną markę, która cieszy się uznaniem użytkowników.

Efekt utrzymujący się kilka tygodni

Toner do włosów po prostu wypłukuje się podczas mycia. Oznacza to, że efekt utrzymuje się przez określony czas. Najczęściej zabieg tonowani należy powtarzać, co kilka tygodni. Większość pań przeprowadza go bezpośrednio po koloryzacji, jeśli odcień blondu jest niezadowalający.

Zazwyczaj oczekiwany kolor utrzymuje się około 6 tygodni. Wiele zależy od trwałości tonera, a także częstotliwości mycia włosów. Wiadomym jest, że w przypadku kobiet myjących włosy codziennie produkt zostanie wypłukany szybciej.