Jak wybrać cienie do powiek?

Warto mieć świadomość, że cienie do powiek zaliczane są obok tuszów do zdecydowanie najbardziej popularnych kosmetyków przeznaczonych do makijażu oczu. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że oprócz techniki nakładania cieni niezwykle istotne jest jaki kosmetyk będzie stosowała przedstawicielka płci pięknej. Jak wybrać dobre cienie do powiek?

matowe cienie do powiek

Jak dobrać cienie do powiek do karnacji?

Kobietom posiadającym jasną, brzoskwiniową karnację rekomendowane jest zaopatrzenie się w błyszczące cienie w różnych tonacjach brązu. Z kolei panie o karnacji oliwkowej powinny zdecydować się na ciemniejsze kolory. Przedstawicielki płci pięknej nie powinny bać się czerni rozjaśnionej brokatem albo perłowym blaskiem. Kobietom rekomendowane jest także eksperymentowanie z ciemniejszymi odcieniami brązu i szarości. Należy jednak zaopatrzyć się w dobre cienie do powiek.

Dlaczego warto zdecydować się na matowe cienie do powiek?

Warto wiedzieć, że najbardziej na podkreślenie urody wpłyną cienie w naturalnych kolorach, do których koniecznie należy zaliczyć brązy, beże czy szarości. Koniecznie należy także podkreślić, że zadaniem cieni jest nadanie oczom przedstawicielki płci pięknej właściwego kształtu, a nie koloru. Zdecydowanie najlepsze będą do tego matowe cienie do powiek.

Dlaczego panie powinny zdecydować się na cienie sypkie?

Panie muszą wiedzieć, że cienie sypkie mają zdecydowanie więcej zalet niż mogłoby się wydawać. Koniecznie trzeba podkreślić, że przeważnie są to czyste minerały, które występują nie tylko i wyłącznie w bardzo dużej liczbie kolorów, ale również formuł. Produkty charakteryzują się bardzo dużym napigmentowaniem. Wystarczy zatem zaledwie ich odrobina, by kolor na powiekach stał się wyraźny. Trzeba także podkreślić, że wadą tego rodzaju produktów jest fakt, że cienie będą osypywały się przedstawicielce płci pięknej podczas nakładania.