Jak wybrać najlepszy olejek do włosów? Przeczytaj, zanim kupisz!

W sprzedaży można znaleźć mnóstwo olejków do włosów. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, zobacz, jaki z nich sprawdzi się najlepiej!

Dlaczego warto zacząć stosować olejek do włosów?

Olejek to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest kompleksowa regeneracja i odżywienie włosów. Zawarte w nim naturalne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały skutecznie pielęgnują kosmyki i nadają im piękniejszy wygląd.

Warto przy tym zaznaczyć, że olejek do włosów sprawdzi się zarówno w pielęgnacji tych suchych czy cienkich, jak również przetłuszczających się, dlatego też jest to wszechstronny produkt dedykowany dla każdej osoby, która pragnie zadbać o swoje włosy.

Czy powinien cechować się dobry olejek pielęgnacyjny do włosów?
Przede wszystkim warto wybrać taki olejek, który będzie tłoczony na zimno i nierafinowany. Oznacza to, że jest on nieoczyszczony i zawiera najwięcej wartościowych składników odżywczych.

Warto także zwrócić uwagę na skład produktu. Czyste olejki do włosów nie powinny mieć żadnych domieszek. Mogą składać się z jednego typu oleju albo też posiadać mieszaninę różnych gatunków olejów i ewentualnie ekstrakty roślinne.

Niekiedy pod terminem oleju kryją się jednak kosmetyki, które mają inne składniki jak silikony, które nie są dobre dla wszystkich typów włosów, na przykład cienkich, rzadkich.

Dobierz olej do swojego typu włosów

Druga ważna kwestia to typ olejku. Tutaj dobór powinien zależeć już od rodzaju włosów. Każde z nich posiadają inne potrzeby, dlatego warto dopasować go do swojej fryzury.

Często oznacza to testowanie różnych produktów, ale wtedy można znaleźć ten, który będzie najlepiej pielęgnował włosy.