Domowe specyfiki czy sklep fryzjerski?

Stan włosów często odzwierciedla ogólną kondycję fizyczną i psychiczną. Większy stres czy wysiłek to wypadające garściami włosy. W pierwszej kolejności każdy ratuje się różnymi kosmetykami, by ich wygląd i gęstość nieco się poprawiła, ale równie dobrym lekarstwem jest odpoczynek i relaks.

Domowe sposoby

Znane powiedzenie mówi, że najlepsze kosmetyki ma się w domu pod ręką. Kto nie próbował żółtka, piwa, majonezu, miodu, przecież to stare i sprawdzone receptury. Maski na włosy, odżywki, płukanki – czym chata bogata. Jest wiele sprawdzonych przepisów, jak wyprodukować dobrą odżywkę na włosy z produktów, które znajdzie się w kuchni. Samodzielnie sporządzona odżywka na pewno dobrze się przyjmie, jednak nie zawsze jest czas, by podjąć się tego zadania. Najprościej więc sięgnąć po sprawdzone kosmetyki ze sklepowych półek.

Nowości czy sprawdzona jakość?

Regały w drogeriach uginają się od kosmetyków do włosów. Sklep fryzjerski oferuje wariant jeszcze bardziej specjalistyczny. Bo o ile w pierwszym przypadku odżywki mogą się wydać czasem mało skuteczne, to te ze sklepu fryzjerskiego zdecydowanie różnią się jakością. Co jednak wybierze klient, to już dość prywatna sprawa. Zazwyczaj każdy ma swoje już przetestowane warianty, a jak coś jest skuteczne, to po co wybierać coś innego. Może się jednak zdarzyć, że ulubionego olejki do włosów po prostu zabraknie. Trzeba wtedy rozejrzeć się za nowością, których drogeria i sklep fryzjerski Bellita mają pod dostatkiem. Zresztą włosy lubią też, gdy potraktuje się je od czasu do czasu nieco inaczej.