Peeling do skóry a inne peelingi – czym się różnią?

W swojej kosmetyczne posiadamy kilka rodzajów peelingu. Najwięcej osób ma te do ciała czy do twarzy, mniejsze grono ma też ten do skóry głowy. Może się pozornie wydawać, że wystarczy jeden, do wszystkiego. Czy tak jest? Czym różnią się od siebie peelingi?

Peeling do ciała


Peeling do ciała, stosowany regularnie, ujędrnia skórę i pomaga w walce z cellulitem. Sprawia, że cyrkulacja krwi jest lepsza. Peeling taki można dostać w praktycznie każdej drogerii. Jest to jednak peeling, który drażni najbardziej. Dla naszych ud nie musimy być tak delikatni jak dla naszej buzi! Żeby masaż zadziałał, wykonujemy okrężne ruchy przez kilka minut i drażnimy nieco naszą skórę. Skóra na nogach czy na brzuchu jest jednak zdecydowanie grubsza niż skóra głowy czy na twarzy, więc nasze ciało jest w stanie to znieść!

Peeling do twarzy


Peeling do twarzy oczyszcza buzię z martwego naskórka. Nie ma w składzie składników drażniących, jest stosunkowo delikatny. Stosowanie go na uda czy brzuch nie miałoby sensu – trzeba byłoby go użyć niesamowicie dużo. Nie jest to też to samo, co peeling do skóry głowy – składniki tego do twarzy mają za zadanie walkę z trądzikiem bądź z suchą skórą – to trochę inne działanie niż to potrzebne skórze głowy. Masaż cery powinien być delikatny i trwać około minuty.

Peeling do skóry głowy


Warto jest mieć osobny peeling przeznaczony do skóry głowy, który pobudzi włosy do wzrostu i pozbędzie się martwego naskórka. Będzie delikatniejszy niż ten do ciała, ale inny niż ten do buzi. Masaż skóry głowy powinien być ostrożny i trwać do trzech minut.