Wybór najlepszej frezarki do paznokci

Stojąc przed wyborem frezarki do paznokci należy zastanowić się najpierw do czego konkretnie będzie ona potrzebna. Zupełnie inny sprzęt przyda się kobietom pragnącym jedynie w sposób wygodny opracować swoje skórki, a inny tym, które chcą frezarką zdejmować hybrydę, żel i akryl.

Parametry frezarek

Każda frezarka kosmetyczna ma nieco inne parametry i jest przeznaczona dla innego użytkownika. Na rynku można kupić frezarki za kilkadziesiąt i kilkaset złotych. Wszystko zależy od tego, jakim wymaganiom ma ona sprostać. Oczywiste jest to, że w inne urządzenie musi zaopatrzyć się salon kosmetyczny, a w inne domowa użytkowniczka.

Po pierwsze moc

Im wyższa moc urządzenia, tym wyższa siła pracy frezu. Najbardziej profesjonalne frezarki charakteryzują się mocą od 100 do 200 WAT. Mogą one spokojnie pracować przez wiele godzin ciągiem. Do domowego użytku taka moc nie jest potrzebna. W tym przypadku świetnie sprawdzą się frezarki z mocą około 30WAT. Pamiętać należy, że im mocniejsza frezarka do paznokci tym większe prawdopodobieństwo uszkodzenia swojej płytki paznokcia, jeśli korzysta się z niej w sposób nieumiejętny.

Po drugie obroty

Frezarka przede wszystkim powinna mieć regulowaną prędkość obrotów, by można było ją dostosować do aktualnego zapotrzebowania. Najlepiej wybierać sprzęt, który oferuje około 20 000 – 30 000 obrotów na minutę.

Po trzecie uchwyt

Rączka musi być wygodna i nie powinna się nagrzewać. Musi ona być stabilna i dobrze leżeć w dłoni. Wydaje się niewiele, ale ergonomiczny uchwyt może znacznie poprawić komfort pracy, szczególnie jeśli wykonuje się ją przez kilka godzin dziennie.