Czy warto wybierać kosmetyki Kerastase?

Na rynku można znaleźć nieprzeliczoną liczbę kosmetyków do włosów, nieraz w bardzo kuszących formach. Na pewno na ich tle wyróżniają się produkty marki Kerastase, choć wcale nie są mocno reklamowane. W opinii wielu osób, które choć trochę interesują się pielęgnacją włosów, utwierdziły się one jako wyjątkowo skuteczne, choć kosztowne. Czy warto je wybrać? Z pewnością tak!

Na specjalne problemy z włosami

Produkty Kerastase to nie są zwykłe szampony czy odżywki, które mają za zadanie jedynie zmiękczać włosy i ułatwiać ich rozczesywanie. Produkty te powstały z myślą o konkretnych, poważnych potrzebach włosów i są w stanie redukować je znacznie lepiej niż jakiekolwiek inne kosmetyki, a to ze względu na przemyślane, bogate składy. W dodatku wiele z nich jest w stanie działać jednocześnie na wielu polach. Świetnym przykładem jest linia Kerastase Genesis, która ma przeciwdziałać utracie gęstości. Jak wiadomo, dochodzić do tego może na dwa sposoby – poprzez wypadanie włosów i łamanie się ich na długości. Gdy oba te problemy występują jednocześnie, a w wyniku osłabienia czy inwazyjnej koloryzacji bywa tak często, walka z nimi jest bardzo trudna. Jednak kąpiel Kérastase Genesis Bain Hydra-Fortifiant i inne kosmetyki z linii Kerastase Genesis radzą sobie z tym z łatwością.

Bardzo popularna jest też obecna na rynku już od wielu lat seria z cementem. Odbudowuje ona wiązania między włosami, istotnie je wzmacniając. Takich efektów nie zapewnią zwykłe drogeryjne odżywki i maski, warto więc zastanowić się nad zainwestowaniem w te produkty.