Odżywka do włosów bez spłukiwania – jaką wybrać, jak stosować?

Wybór odżywek do włosów jest na rynku bardzo duży, a podstawowy podział to odżywki przeznaczone do spłukiwania i bez spłukiwania. Oba te rodzaje mają swoje zalety, jak i wady. Warto bliżej przyjrzeć się często wybieranym odżywkom do spłukiwania.

Odżywka do włosów do spłukiwania – komu można ją polecić?

Takie produkty często mają dobry skład, bogatą i gęstą formułę i przeznaczone są najczęściej do zniszczonych, przesuszonych włosów. W przypadku takich pasm lekka odżywka w sprayu, której się nie spłukuje, na pewno nie da oczekiwanych efektów, a przy tym może mieć w składzie alkohol, który dodatkowo wysusza pasma. Gęste odżywki do spłukiwania mogą jednak obciążać włosy. Co w takim przypadku? Nie trzeba rezygnować z ich używania. Można na przykład trzymać je na włosach krócej, nakładać w mniejszej ilości czy też stosować od połowy długości włosów. To ostatnie rozwiązanie jest bardzo rozsądne, ponieważ włosy przy nasadzie zwykle są najbardziej zdrowe, nie potrzebują więc zaawansowanej pielęgnacji, a im dalej, tym bardziej narażone są na zniszczenia i zwykle – zniszczone.

Jednak czasami obciążenie dawane przez odżywkę do włosów do spłukiwania o gęstej konsystencji jest pożądane – na przykład kiedy włosy puszą się i trzeba je „dociążyć”.

Jak stosować?

Tego rodzaju produkty można stosować na bardzo różne sposoby, zależnie na przykład od ilości czasu, jakim się dysponuje. Najlepiej jednak będzie wybrać taką metodę użytkowania, która po prostu daje najlepsze skutki, a na pewno jest to bardzo ważne – sposób stosowania często ma większe znaczenie niż sam produkt! Odżywkę można na przykład nałożyć na zmoczone włosy w czasie mycia skóry głowy szamponem (to świetny trik dla suchych włosów), nałożyć ją zwyczajnie na umyte włosy i po krótkim czasie spłukać, przykryć głowę mokrym ręcznikiem lub – w wersji silnie odżywczej – nałożyć ciepły kompres i pozostawić preparat na włosach na dłuższy czas. Tego typu odżywki do nabycia w e-sklepie www.trena.pl