Manicure żelowy czy akrylowy – co wybrać?

Decydując się na przedłużanie paznokci, można wybierać spośród dwóch najpopularniejszych metod – żelowej i akrylowej. Każda z nich pozwala na natychmiastową metamorfozę wyglądu płytki oraz nadanie jej dowolnego kształtu. Która z nich jest lepsza i bardziej komfortowa?

Akryl – mocny i trwały

Stylizacja paznokci, to nie tylko piłowanie i nakładanie koloru, ale także ich przedłużanie. Przy pomocy żelu lub akrylu możliwe jest przedłużenie płytki o nawet kilka centymetrów. Akryl najczęściej ma postać proszku, który miesza się ze specjalnym płynem i następnie nakłada na płytkę paznokcia. Po utwardzeniu akrylu, otrzymuje się niezwykle trwały i mocny manicure. Substancja ta znakomicie sprawdza się przy słabych i krótkich paznokciach, a także w przypadku osób, których paznokcie są narażone na częste urazy. Niestety, nie jest pozbawiona wad. Aplikacja akrylu wymaga sporo wprawy, w innym wypadku można uzyskać bardzo sztuczny efekt. Wadą jest też intensywny zapach. Ciekawym rozwiązaniem jest też stosowanie metody pośredniej, np. przy pomocy elisium flexy gel zestaw, gdzie zalety akrylu wykorzystuje się w metodzie żelowej.

Żel – łatwy i wygony

Stylizacja paznokci przy pomocy żelu jest niezwykle prosta, dlatego często stosuje się ją nie tylko w gabinetach kosmetycznych, ale również domach. Żel jest nieco bardziej kruchy niż akryl, dlatego pokryte nim paznokcie są bardziej narażone na złamania. Jego zaletą jest za to bezwonność, co jest ważne w przypadku osób wrażliwych na zapachy. Która metoda jest zatem lepsza? Żadna z nich nie jest pozbawiona wad, najlepszym rozwiązaniem może być więc stosowanie produktów, które łączą trwałość akrylu z komfortem aplikacji żelu. Takie preparaty jak flexy gel elisium zapewniają niezwykłą trwałość przy wygodzie stosowania.