Do jakich okazji pasuje czerwona sukienka?

Kobiety w czerwonych sukienkach chcąc nie chcąc przykuwają wzrok otoczenia. Intensywna czerwień w połączeniu z idealnie skrojoną kreacją to coś, obok czego trudno przejść obojętnie. Czerwona sukienka jest, podobnie jak mała czarna, absolutną klasyką, która nigdy nie wyjdzie z mody. Niemniej jednak, aby wyglądać w takiej stylizacji naprawdę olśniewająco, należy wiedzieć jak wybrać czerwoną sukienkę biorąc pod uwagę okoliczności, w których będziemy ją nosić oraz typ naszej sylwetki. 

Czerwona sukienka do pracy

Czerwona sukienka do pracy wzbudza sporo kontrowersji. Z jednej strony klasyczna prosta sukienka w kolorze czerwonym nadaje kobiecie jej noszącej profesjonalnego charakteru. Oczywiście pod warunkiem, że krój i styl sukienki oraz dodatki wpisują się z zasady biurowego dress code’u. Z drugiej strony długa rozkloszowana czerwona sukienka, nawet o klasycznym kroju, może nie wyglądać dobrze w pracy, jeśli będzie zrobiona na przykład z materiału koronkowego. Tkanina sukienki ma bowiem w tym przypadku ogromne znaczenie. Do pracy najlepiej jest wybierać dżersejowe, gładkie i proste sukienki w kolorze czerwonym. Należy stanowczo unikać koronek i zdobień, które w pracy mogą wyglądać mało profesjonalnie. 

Czerwona sukienka na wesele

Jeszcze większe kontrowersje wzbudza czerwona sukienka na weselu. Dzieje się tak wskutek tego, że wiele osób w dalszym ciągu wierzy w pradawne przesądy mówiące o tym, że nieodpowiedni kolor sukienki gościa weselnego może mieć wpływ na wydarzenia, które wydarzą się w przyszłości. Oprócz tego, niektóre osoby uważają, że kobieta w czerwonej sukience przyćmi pannę młodą, która jest najważniejszą osobą w tym dniu. Oczywiście nie należy sugerować się takimi opiniami, ponieważ czerwona sukienka to idealny wybór na wesele.

Jak wybrać czerwoną sukienkę na randkę?

Chyba nie ma lepszej okazji do zaprezentowania się w czerwonej sukience niż randka. Wybierając stylizację na spotkanie towarzyskie można, a nawet trzeba zaszaleć. Piorunujące wrażenie z pewnością zrobi idealnie dopasowana czerwona sukienka w zestawieniu ze szpikami i dyskretną kopertową torebką.