Co warto wiedzieć o piercingu sutków?

Piercing sutków, choć dopiero ostatnio znów stał się popularny, to jednak wykonywany jest już od XVI wieku! To bardzo oryginalne zdobienie ciała, które pięknie podkreśla piersi i dodaje pewności siebie. Niestety nie jest to najprzyjemniejsze przekłucie, ale efekt wart jest odrobiny bólu. Odpowiednio pielęgnowany będzie bardzo ładną ozdobą przez wiele lat, jednak przed zdecydowaniem się na taki kolczyk warto wiedzieć, z czym się to wiąże. 

Kolczyk w sutkach – jakie są zalety i wady? 

Kolczyk w sutkach ma chyba tyle samo fanów co przeciwników, to bardzo kontrowersyjne przekłucie, jednak jeśli komuś się podoba, to warto się na niego zdecydować. Wykonany w profesjonalnym salonie jest w pełni bezpieczny, a przy tym ma dużo zalet! Świetnie sprawdzi się dla pań, które nie przepadają za kształtem swoich piersi lub sutków – taki kolczyk pięknie je podkreśli, a nawet trochę wymodeluje, co na pewno wpłynie pozytywnie na pewność siebie! To bardzo estetyczny i efektowny kolczyk, jednak nie jest pozbawiony wad. Sutki to bardzo czułe miejsce i po wykonaniu ozdoby noszenie ubrań przez dłuższy czas będzie bolesne. Co więcej, taki stan może utrzymywać się nawet kilka miesięcy! 

Kolczyki do sutków – jakie wybrać?

Tak jak w przypadku innych kolczyków, tak i te do sutków występują w różnych kształtach i rodzajach. Ich wybór jest mocno indywidualny, jednak przy pierwszym najlepiej skonsultować się z piercerem, aby doradził najwygodniejszą możliwość. Najpopularniejszym modelem kolczyków do sutków są te typu sztanga i pierścionki czy półpierścienie. Tu również można wybierać spośród wielu modeli, popularne są te najzwyklejsze, ale te bardziej ozdobne też mają swoich fanów.