Mineralny i transparentny puder do twarzy

Drogeryjne półki wręcz uginają się od kosmetyków. Wybór odpowiedniego korektora, podkładu, bronzera może sprawiać nie lada problem. Nie inaczej jest w przypadku pudru do twarzy. Warto jednak poczytać nieco więcej na temat pudru. Dobrze dopasowany potrafi zdziałać cuda.

Warto postawić na jakość


Wysokiej jakości puder do twarzy nie tylko utrwali nałożony wcześniej podkład. Ukryje niedoskonałości, przykryje zaczerwienienia a nawet blizny trądzikowe. Gdy cera jest w dość dobrym stanie można zdecydować się jedynie na sam puder. Jaki będzie najlepszy? Warto zapoznać się ze specyfikacją tego produktu.

Pudry do twarzy transparentne


Na drogeryjnych półkach z łatwością można znaleźć pudry do twarzy transparentne. Dostępny jest w postaci sypkiej oraz w kamieniu. Można go nakładać przy pomocy pędzelka do makijażu. Na skórze powinien tworzyć bardzo cienką warstwą. Służy on głównie do utrwalenia makijażu, jego kolorystyka nie odgrywa większej roli. Pozwala utrzymać na dłużej makijaż wszędzie tam, gdzie narażony jest najbardziej na rozmazanie.

Mineralne pudry do twarzy


Ciekawym rozwiązaniem mogą być również pudry mineralne. Przeznaczony jest dla tych kobiet, które borykają się raczej z niewielkimi defektami cery. Z powodzeniem puder do twarzy może zastąpić podkład. Nie każdy bowiem lubi efekt maski, jaki często odczuwany jest po nałożeniu podkładu. Tutaj trzeba już jednak uważać z doborem odpowiedniej kolorystyki. Wysokiej jakości puder powinien charakteryzować się również właściwościami pielęgnacyjnymi. Dobrze gdy chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV i jest hipoalergiczny.