Industrial piercing – wyjątkowe przekłucie

Industrial to rodzaj piercingu, który składa się z dwóch sąsiadujących przekłuć w górnej części chrząstki ucha, które zazwyczaj połączone są jednym kolczykiem. Jest to jeden z najciekawszych i nietypowych rodzajów przekłuć, dzięki któremu ucho wygląda wyjątkowo. 

Rodzaje kolczyków

Kolczyki industrial występują w różnych wariantach kolorystycznych, wiele z nich wzbogacone jest o ciekawe wzory, które zdobią nie tylko przekłucie, ale całe ucho. Najprostszy kolczyk jest prosty i zakończony kuleczkami lub stożkami, taki polecany jest do świeżych przekłuć, by mogły się swobodnie zagoić. Po zagojeniu można wymienić biżuterię na ciekawszą – może z sercem na środku lub zawijasem? Wszystko zależy od gustu. Niezwykle popularne są kolczyki w kształcie strzały lub ozdobnego klucza. Możesz je znaleźć na: Crazyneedles.pl.

Jak dobrać odpowiednią biżuterię?

O każde przekłucie należy odpowiednio dbać i dobierać kolczyki wykonane z bezpiecznych materiałów. Industrial piercing szczególnie tego wymaga, ponieważ nie jest to proste przekłucie. W trakcie okresu gojenia przekłucia typu industrial, kolczyk powinien być sterylny i niewymieniany przez czas, o którym poinformuje piercer. Po tym czasie, kolczyk można wymienić na taki, który najbardziej nam się podoba. Warto jednak zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest biżuteria. Najlepszym i zarazem najpopularniejszym materiałem jest stal chirurgiczna, ale równie dobry jest BioFlex czy akryl. Przed założeniem nowego kolczyka należy jednak sprawdzić, czy nie mamy alergii na dany materiał.