Akrylożel a papierowe formy do jego nakładania

Stosowanie akrylożelu wiąże się z możliwością wykorzystania do tego celu specjalnych form. Te – w zależności od potrzeb – mogą być wykonane z różnych materiałów, aczkolwiek najpopularniejszą ich odmianą są oczywiście formy papierowe.

Dlaczego papier, czyli rzecz o funkcjonalnej formie

Papierowe formy do akrylożelu są lekkie, elastyczne i łatwe w usunięciu. Co więcej, można je łatwo usunąć po nałożeniu i utwardzeniu pierwszej warstwy produktu. Dzięki temu ma się już podstawę, na której można nakładać kolejne warstwy poliżelu. Warto przy tym pamiętać, że papierowe formy posiadają specjalne kółko, które należy wyjąć z opakowania, a następnie — za jego pomocą — wzmocnić strukturę papierowej formy. Ten prosty zabieg sprawi, że nie będzie ona przylegać do paznokcia w trakcie nakładania i utwardzania produktu.

Podstawa, warstwa środkowa i wykończenie

Warto też wiedzieć, że tradycyjne, papierowe formy, pozwalają lepiej wykorzystać potencjał poliżelu. Zgodnie z tym co było napisane wcześniej, można dzięki nim dość łatwo wykonać podstawę dla całego paznokcia. Gdy już zostanie ona nałożona i utwardzona, a sama forma będzie już wyjęta, to na tak uzyskanej podstawie będzie można ułożyć warstwę środkową (modelującą), a następnie warstwę wykończeniową. Należy jednak pamiętać, że każda z powyższych warstw musi być po nałożeniu odpowiednio utwardzona. Do takich zadań nadają się głównie lampy UV.

Podsumowując, zastosowanie form papierowych przy nakładaniu poliżelu jest nie tylko funkcjonalną, ale i sprawdzoną metodą, dzięki której proces ten odbywa się znacznie szybciej.