Pozbądź się łupieżu naturalnie! Przeciwłupieżowy szampon dziegciowy Fitokosmetik

Łupież jest problemem wielu osób. Jak się go pozbyć? Często wystarczy tylko odpowiednio dobrany szampon do włosów zawierający przeciwłupieżowe składniki aktywne jak dziegieć. Czym jest dziegieć? Jak wpływa na włosy? Jak wybrać najlepszy szampon z dziegciem?

Dziegieć – co to jest?


Pod pojęciem jak dziegieć znajduje się rodzaj substancji powstającej na skutek procesu suchej destylacji drewna lub kory drzewnej. Do jego produkcji stosowane są różne gatunki drzew i krzewów, głównie sosna, świerk, brzoza, wierzba, jałowiec czy buk.

Dziegieć wykazuje naturalne właściwości antyseptyczne oraz bakteriobójcze. Z tego względu używany jest on w leczeniu różnych dolegliwości skórnych w medycynie naturalnej.

Jak dziegieć wpływa na włosy?


Ze względu na swoje działanie dziegieć stał się popularnym składnikiem w kosmetykach do włosów, w szczególności w szamponach.

Szampon dziegciowy stosowany jest przede wszystkim na łupież, ponieważ pomaga on w naturalnym wyeliminowaniu tej dolegliwości.

Ponadto szampon dziegciowy rekomendowany jest także w przypadkach:
– przetłuszczania się skóry głowy
– łuszczenia skóry głowy
– łuszczycy
– podrażnień
– świądu skóry głowy
– stanów zapalnych
– wypadania włosów

Przeciwłupieżowy szampon dziegciowy Fitokosmetik


Opracowany przez rosyjską markę Fitokosmetik szampon
dziegciowy jest produktem przeznaczonym specjalnie dla osób doświadczających problemu łupieżu oraz innych dolegliwości skalpu.

Znajdujący się w szamponie dziegieć oraz inne składniki aktywne, w tym wyciąg z orzechów mydlanych, witaminy A, B i E, wyciąg z szałwii oraz z kory kasztanowca, dbają kompleksowo o skórę głowy i włosy. Szampon nie zawiera silnych detergentów, parabenów, silikonów.

Opracowane przez Fitokosmetik szampony można kupować w sklepach stacjonarnych i internetowych.