Rola oczyszczania skóry w pielęgnacji twarzy.

Dla Koreanek oczyszczanie twarzy składa się z siedmiu etapów i spełnia rolę ceremonialną. Znaczy to, że na codzienną wieczorną pielęgnację poświęcają bardzo dużo czasu, nigdzie się przy tym nie śpieszą. Powszechnie wiadomo, że dokładne oczyszczenie twarzy zapobiega zmianą takim jak trądzik i pozwala utrzymać skórę twarzy w dobrej kondycji. To z kolei przekłada się na zredukowanie oznak starzenia się skóry.

Z ilu etapów powinien składać się prawidłowy proces oczyszczenia twarzy?

Makijaż należy ściągnąć ze skóry twarzy postępując dwuetapowo. W pierwszym etapie należy nasączyć wacik kosmetyczny płynem micelarnym i delikatnie usunąć makijaż. Kolejny etap składa się z nałożenia żelu do mycia twarzy i spłukania go przy pomocy bieżącej wody. Po oczyszczeniu skóry twarzy należy nałożyć tonik. Tonizacja jest niezbędna aby uzyskać zdrową dermatologicznie skórę.  Podstawową zaletą stosowania toniku jest fakt, że zostaje chroniona bariera lipidowa a mikrobiom nie pozostaje zachwiany. Prawidłowa pielęgnacja chroni skórę przed namnażaniem się bakterii.  

Tonik zapewnia prawidłowe pH skóry i dzięki jego zastosowaniu następne kosmetyki pielęgnacyjne są lepiej wchłaniane. Po tonizacji przychodzi czas na zastosowanie serum, które jest skoncentrowaną dawką substancji aktywnych. Można zastosować produkt z gamy  Senelle kosmetyki np. rewitalizujące serum Senelle z witaminą C. Na rynku dostępne są różnego rodzaju serum np. z retinolem czy z kwasem hialuronowym. Po nałożeniu serum przychodzi czas na zastosowanie kremu na noc. Należy pamiętać, że kosmetyki nocne posiadają mocniejsze działanie niż dzienne kosmetyki. Kosmetyki od Senelle posiadają w swojej linii zarówno kremy na noc jak i na dzień.  

Jakie błędy są popełnianie w pielęgnacji?

Najgorszym błędem jest położenie się spać bez oczyszczenia skóry twarzy z makijażu. Całodzienny nieusunięty brud doprowadza do namnażania się bakterii podczas nocy. Kolejną negatywną rzeczą jest stosowanie tylko płynu miceralnego. Sam płyn miceralny nie zastąpi tonizacji skóry twarzy i jej nawilżenia.

Zapominając o nałożeniu serum do twarzy nie pozwalamy tym samym Naszej skórze przyswoić większej ilości dobrych substancji pochodzących z kremu. Innymi słowy zamykamy Naszą cerę na dobroczynne działanie kremów.