Czym jest olejowanie włosów?

Olejowanie włosów to zabieg, który nie jest jeszcze wszystkim znanym w świecie urody. Może to zasługa tego, że słowo olejowanie kojarzyć się może z przesadnym natłuszczeniem włosów, co nie koniecznie może mieć dobre skutki. Zwłaszcza osoby, które posiadają przetłuszczające się włosy, mogą mieć obawy. Jednak czy słusznie? Czy olejowanie włosów jest dla każdego oraz jakie przynosi efekty?

Jak wykonać olejowanie włosów?

Zanim przystąpi się do właściwego olejowania, należy pamiętać o oczyszczeniu skóry głowy. Można to zrobić, wybierając davines szampon. Następnie włosy należy dokładnie umyć, po czym osuszyć i dopiero potem można zabrać się za olejowanie włosów. Najpierw należy wybrać kosmetyk, który posłuży do olejowania. Jako dobrą propozycję można podać davines oil. Taki olej nie umieszcza się bezpośrednio na włosach, ale należy najpierw nanieść na ręce, na których olej należy rozetrzeć i nanieść na suche włosy. To ile olejku się zastosuje zależy od długości włosów. Na krótsze włosy wystarczy już bardzo niewielka ilość zaledwie kilku kropel, na dłuższe i grubsze włosy można użyć nawet kilkanaście kropel.

Olejowanie włosów z davines

davines

Davines kosmetyki do włosów ze sklepu Bellita mogą przydać się podczas olejowanie jednak należy pamiętać, że samo naniesienie oleju na włosy nie wystarczy. Żeby olejek mógł zostać równo rozprowadzony na całej powierzchni włosów, należy użyć szczotki, która w tym pomoże. Do wyczesywania oleju dobrze jest użyć szczotki z twardym włosiem lub też szeroko rozstawionymi igłami. Olejowanie z davines zapewnia intensywne odżywienie i natychmiastowy blask pomaga w regeneracji uszkodzonych włosów. Jest także sposobem na ujarzmienie puszących się włosów. Jeśli jednak szuka się nieco delikatniejszej pielęgnacji dla włosów, warto wypróbować maskę do włosów, na przykład davines maska.