Jak przedłużyć trwałość cieni do powiek?

Cienie do powiek są najbardziej widowiskowymi kosmetykami do makijażu. Od ich trwałości uzależniona jest też trwałość całej stylizacji. Stąd też oczywiste jest, że trzeba robić wszystko, co możliwe, by cienie jak najdłużej utrzymywały się na powiekach i nie ścierały się z nich. Jak o to zadbać? Jak przedłużyć ich trwałość?

Baza pod cienie

Bardzo dobrą praktyką jest stosowanie specjalnej bazy pod cienie do powiek. Najczęściej ma ona formę gęstego kremu lub żelu. Nakłada się go na całą powierzchnię powieki, a następnie pozwala mu się wchłonąć. Baza jest najczęściej bezbarwna, biała lub w odcieniu zbliżonym do skóry. Zwykle jednak nie ma obawy o to, że będzie ona widoczna pod cieniami. Zasłonią one ją całkowicie. Baza zwiększa przyczepność cieni z paletki Revolution i zmniejsza ryzyko, że będą się one osypywały. W razie braku bazy pod cienie można na powiekę nałożyć krem pod oczy i poczekać aż się wchłonie. Dzięki niemu skóra będzie bardziej wilgotna i cienie będą lepiej do niej przylegały.

Utrwalacz

Paletka Revolution powinna być używana wraz z utrwalaczem do makijażu w sprayu. Nie dotyczy to jednak wyłącznie cieni tej marki, ale właściwie każdych kolorowych kosmetyków wykorzystywanych do makijaży. Utrwalacz pozwala na zabezpieczenie makijażu przed działaniem deszczu oraz przed starciem na skutek dotyku. Makijaż nie zostawi brzydkich śladów na ubraniu albo na powierzchni telefonu. Utrwalacze powinno się stosować także przed sesjami zdjęciowymi oraz nagrywaniem filmów, bo makijaż może się zniszczyć pod wpływem ciepła emitowanego przez lampy.

cienie do powiek revolutionOczywiście to sama paletka cienie posiada najważniejszy dla nas efekt, więc też dobór koloru powinien być dla nas kluczowy, na to niestety nie ma jednoznacznej pomocy, ponieważ istnieje wiele zmiennych, a najważniejszym jest kolor naszej karnacji oraz oczekiwany efekt, dlatego warto zapoznać się z całą gamą oferowanych paletek: https://darmarsklep.pl/cienie-do-powiek/0,makeup-revolution-london oraz wybrać to co będzie nam najbardziej odpowiadało.