Nożyk do brwi czy pęseta?

Stylizacja brwi należy do jednych z najtrudniejszych zadań. Wymaga ona dużo cierpliwości i precyzji, a równocześnie trzeba pamiętać, że brwi odrastają w dość dużym tempie. Zdarza się, że już po kilku dniach konieczne jest ponowne ich przycięcie i nadanie im kształtu. W tym celu używa się różnych narzędzi, ale wśród nich najsławniejsza jest pęseta i nożyk do brwi. Które z nich jest lepsze?

Zdecydowanie szybciej

nożyk do brwi

Bez wątpienia nożyk do brwi (dostępny na stronie: https://puderek.com.pl/10338-trymer-nozyk-do-brwi-3-szt.html) umożliwia szybkie usuwanie włosków. Przy jego użyciu nie ma mowy o wyrywaniu pojedynczych włosów, więc nie ma mowy także o bolesnym ich usuwaniu. Tym samym stylizację brwi można wykonać dużo szybciej i prościej. To bardzo ważne zwłaszcza dla osób, które nie mają dużo czasu do poświęcenia na dbanie o swój wygląd. Jedno przeciągnięcie nożykiem usuwa równocześnie kilka lub kilkanaście włosków, więc zdecydowanie skraca czas stylizacji. Warto też pamiętać, że złapanie każdego włoska pęsetą jest zadaniem, które wymaga sporo cierpliwości i jeszcze więcej precyzji.

Bez podrażnień

Golenie włosków nożykiem do brwi nie powoduje podrażnień. Nie ma tu właściwie ryzyka zacięcia się ostrzem, które jest bardzo wąskie i krótkie. Inaczej jest w przypadku pęsety, którą niewprawna osoba może się boleśnie uszczypnąć. Efektem tego może być siniak lub zaczerwienienie. Najważniejsze jest jednak to, że takie niewielkie ranki na twarzy są bardzo bolesne i mogą zniechęcić do dalszych prób stylizacji. Warto więc dobrze zastanowić się przed ich wypróbowaniem i dobrze się do nich przygotować.