Tunele do uszu

Piercing to niezwykle ciekawa ozdoba, coraz bardziej zyskująca na popularności nie tylko wśród osób młodych. Coraz częściej decydują się na nie osoby o różnym charakterze i osobowości, ale łączy ich jedno – własny styl i chęć wyróżnienia się w tłumie. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się tunele do uszu. Posiadanie go wiąże się jednak z trochę bardziej skomplikowanym procesem niż w przypadku innych, popularnych rodzajów percingu. 

Jak zrobić tunel w uchu?

Jest na to sprawdzony sposób, ale należy ściśle trzymać się wytycznych, by móc w przyszłości nosić swoje wymarzone kolczyki tunele. Na początku należy przemyśleć jaką średnicę tunelu chcemy uzyskać. Pomoże nam to określić, w którym miejscu w płatku ucha należy wykonać nakłucie. Jeśli tunel ma mieć finalnie średnicę powyżej 10 mm, ucho należy przekłuć wyżej, niż w przypadku mniejszych średnic. Istotne jest, by wykonać to równo, aby w przyszłości nie było asymetrii. 

Po przekłuciu ucha należy korzystać ze standardowych kolczyków do piercingu o średnicy 1,2 mm aż do wygojenia. Później należy stopniowo zwiększać średnicę, wymieniając kolczyki na nowe. Na późniejszym etapie zaleca się korzystać z rozpychaczy, trzymając się zasady zwiększania rozmiaru o 1mm najczęściej raz na 3-4 tygodnie.

Bezpieczeństwo i gojenie

Nie powinno się rozpychać za szybko, aby nie doszło do efektu tzw. słoneczka i pęknięć Należy też dbać o odpowiednią higienę i nawilżanie ucha. Tunel piercing jest bezpieczny, pod warunkiem, że zadbamy o pielęgnację i nie będziemy się spieszyć z osiągnięciem efektu. Pamiętajmy też o jakości wszystkich narzędzi do rozpychania ucha, to istotne, by były jak najwyższej jakości.