Wszystko na temat manicure żelowego

Żele do paznokci to produkty, które pozwalają przedłużyć naturalną płytkę paznokcia i ją wzmocnić. Dzięki temu uzyskuje się powierzchnię nie tylko idealnie gładką, ale też odporną na czynniki zewnętrzne. To idealne rozwiązanie dla każdej kobiety, która chce mieć piękny, elegancki manicure.

Jak wybrać żele do paznokci?

Obecnie na rynku dostępne są żele do paznokci różnego rodzaju: https://darmarsklep.pl/zele. Dzielą się one  ze względu na przeznaczenie, zabarwienie, konsystencję, a także na czas potrzebny do utwardzenia w lampie. Wszystko zależy od preferencji i umiejętności osoby, która będzie wykonywać manicure. Trzeb wziąć pod uwagę, że nie wszystkie żele utwardzają się w lampach LED. Żel do paznokci może również piec, ponieważ cząsteczki żelu w trakcie utwardzania przemieszczają się. Im więcej żelu się nakłada, tym uczucie pieczenia może być większe, dlatego dobrze jest nakładać jego cienkie warstwy.

Biorąc pod uwagę konsystencje, żele podzielić można na rzadkie, średnio gęste, gęste i bardzo gęste, które są najlepsze do modelowania paznokci i do przedłużania go nawet o kilka centymetrów. Żele bardzo gęste są najchętniej używane przez profesjonalne kosmetyczki.

Żele do paznokci różnią się między sobą także pod względem kolorów. Mogą być żele transparentne, albo o zabarwieniu różowym albo niebieskim, beżowe, białe, oraz kolorowe, które przeznaczone są do wykonywania różnego rodzaju zdobień.

Podział żeli ze względu na ich fazowość

Żele do paznokci dzielą się głównie pod względem fazowości. Wyróżnia się tu żele jedno, dwu a nawet trzy fazowe. Różnica między nimi polega głównie na technice ich nakładania na paznokcie. Podział ten jest ściśle powiązany z trzema fazami żelowej stylizacji: bazowej, budującej i nawierzchniowej. Żele bazowe, czyli inaczej bondery, zwiększają znacznie przyczepność kolejnych warstw. Natomiast żele przeznaczone do budowania mogą być przezroczyste, albo w różnych kryjących kolorach, takich jak beż, róż lub biel. Służą one do przedłużania paznokci i do nadania im wymarzonego kształtu. Żele nawierzchniowe  nabłyszczają paznokcie, przeważnie są przezroczyste.

Na rynku można kupić także żele jednofazowe, które łączą w sobie właściwości bazowe, budujące i nabłyszczające.

Wybór żeli do paznokci jest bardzo duży i każdy, kto zastanawia się jak wybrać żele do paznokci, powinien wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje umiejętności.

Jak prawidłowo nałożyć żele do paznokci?

Przedłużanie paznokci za pomocą żelu najlepiej wykonać w profesjonalnym gabinecie z manicure. Jeśli jednak chcemy wykonać go w domu, samodzielnie, to najlepiej będzie użyć żelu jednofazowego. Maja one konsystencję średnio gęstą, która nie będzie rozlewać się na skórki i jest łatwy do ułożenia. Praca z żelem powinna przebiegać w sposób płynny, ale delikatny. Ważne jest, aby płytka była odpowiednio przygotowana, odtłuszczona i oczyszczona. Zacząć należy od ściągnięcia starej masy, potem wyrównuje się paznokcie poprzez opiłowanie i usuwa skórki. Potem matowi się płytkę paznokcia i odtłuszcza. Na tak przygotowane paznokcie można nakładać nowa masę żelową według wybranej techniki.