Wybór tuszu do rzęs – na co zwrócić uwagę?

Dobrej jakości tusz do rzęs to obowiązkowy element każdego makijażu – odpowiednio dopasowana maskara pomoże w efektownym wykończeniu make-upu, nadając spojrzeniu wyjątkowej głębi.

Wybór tuszu do rzęs – na co zwrócić uwagę?

Zakup tuszu do rzęs może okazać się dość wymagającym zadaniem – podczas wyboru wymarzonej maskary trzeba mieć na uwadze wiele różnorodnych czynników, do których można zaliczyć między innymi trwałość i jakość danego produktu. 

Osoby zastanawiające się nad tym, jak wybrać tusz do rzęs powinny zwrócić uwagę między innymi na skład produktu – warto pamiętać o tym, że idealna maskara powinna zawierać delikatne składniki, które nie wywołają podrażnień oka, poza tym powinna zawierać także substancje przyczyniające się do odbudowy i wzmocnienia rzęs. 

Osoby poszukujące sprawdzonego i niezawodnego tuszu powinny zwrócić uwagę również na rodzaj i kształt szczoteczki – na rynku można spotkać wiele rodzajów spiralek, a wśród najczęściej wybieranych znajdują się między innymi szczoteczki z włosia nylonowego i szczoteczki silikonowe. 

Tusz wodoodporny – skuteczny sposób na trwały makijaż 

Osoby poszukujące tuszu o przedłużonej trwałości, który sprawdzi się nawet w ekstremalnych sytuacjach powinny zwrócić uwagę na maskary wodoodporne. Tusz o przedłużonej trwałości sprawdzi się w przypadku pań, którym zależy na perfekcyjnym makijażu, utrzymującym się przez cały dzień. 

Wodoodporna maskara będzie doskonałym dopełnieniem wieczorowego makijażu w stylu przydymionego oka, rozwiązanie to z pewnością przypadnie do gustu także pannom młodym – dobrej jakości wodoodporny tusz do rzęs powinien zdać egzamin nawet podczas najbardziej wzruszających momentów ślubnych uroczystości. 

Decydując się na zakup tuszu wodoodpornego warto pamiętać o tym, że kosmetyki o przedłużonej trwałości wymagają stosowania odpowiednich produktów do demakijażu. 

Wybór tuszu do rzęs – jak dobrać odpowiednią szczoteczkę?

Wybór rodzaju i wielkości szczoteczki maskary powinien zostać dopasowany nie tylko do długości i typu rzęs, ale także do oczekiwań i preferencji kupującego. Osoby o krótkich, delikatnych rzęsach, którym zależy na mocniejszym podkreśleniu oka mogą wybierać spośród szeregu modeli wykonanych z nylonowego włosia. W przypadku klientów, którym zależy przede wszystkim na pogrubieniu dobrym pomysłem może okazać się zakup gęstej, stożkowatej szczotki, która pogrubi i wydłuży rzęsy. 

Posiadaczki prostych rzęs powinny z kolei zdecydować się na zakup maskary o właściwościach podkręcających. Warto pamiętać o tym, że z reguły spiralki w tuszach podkręcających charakteryzują się lekko wygiętym kształtem, który ułatwia uzyskanie pożądanego efektu otwartego i powiększonego oka. W przypadku tuszów podkręcających doskonale sprawdzą się zarówno tradycyjne nylonowe szczoteczki, jak i spiralki silikonowe – trzeba mieć na uwadze, że szczoteczki silikonowe pozwolą na bardziej widoczne odseparowanie poszczególnych włosków. 

Panie, które nie lubią zbyt mocnego makijażu bardzo często wybierają natomiast niewielkie szczoteczki o szeroko rozstawionych włoskach, które pomagają w uzyskaniu subtelnego i praktycznie niezauważalnego makijażu.