Czy vaginal piercing boli?

Nie da się ukryć, że piercing może przybierać coraz to bardziej ekstremalne formy. Ten sposób ozdabiania własnego ciała jest wyjątkowo popularny, a my sami coraz częściej poszukujemy jeszcze bardziej oryginalnych miejsc na przekłucia. Panie coraz chętniej decydują się na tzw. pussy piercing, czyli kolczyk umieszczony w łechtaczce. Vagina piercing- wbrew pozorom- przyciąga coraz to większe grono zwolenniczek. Czy jednak taki piercing boli?

Jak bardzo bolesny jest pussy piercing?


Vaginal piercing jest uważany za rodzaj przekłucia ekstremalnego. Tak naprawdę, kobieca łechtaczka to nie tylko narząd mocno ukrwiony i wrażliwy. Znajdują się tam również najważniejsze receptory i zakończenia nerwowe. Sam female genital piercing jest wykonywany przy pomocy standardowej igły oraz szczypiec, więc już na wstępie panie z pewnością nie będą czuły się zbyt komfortowo. Samo przekłucie wykonywane jest z uwzględnieniem silnego środka znieczulającego. Vagina piercing jest jednym z najbardziej bolesnych rodzajów piercingu, na jakie kobiety mogą się zdecydować.

Czy ból pojawia się również po przekłuciu?


Sam proces gojenia vaginal piercing również nie należy do najprzyjemniejszych. Taki piercing potrzebuje co najmniej 3-6 miesięcy, by całkowicie się wygoić. Panie będą więc borykały się z bólem i tkliwością tego miejsca przez co najmniej kilka tygodni po samym przekłuciu. Warto dodać, że problematyczna staje się również kwestia samego dbania o pussy piercing, co jest kluczowe do jego gojenia się.